Press "Enter" to skip to content

Partia Razem podejrzana o komunizm, Komisja Europejska chce przekazać kolejne 3 miliardy euro na pomoc uchodźcom w Turcji.

1

Partia Razem podejrzana o komunizm

Prokuratura Krajowa ma zamiar sprawdzić , czy partia Razem nie propaguje komunizmu, co w Polsce jest karalne(propagowanie komunizmu). Cała sytuacja jest komiczna, bo z jednej strony PIS doszukuje się rzekomego komunizmu u politycznego konkurenta, a z drugiej nie widzi nic złego w tym, że europosłowie PIS zasiadają w Parlamencie Europejskim razem z europosłami frakcji komunistycznej, przedziwne rozdwojenie  jaźni

Zjednoczona Lewica Europejska – Nordycka Zielona Lewica to frakcja polityczna w Parlamencie Europejskim grupująca partie socjalistyczne, komunistyczne i ekosocjalistyczne, ideologią polityczną tej frakcji jest: socjalizm, socjalizm demokratyczny, zielony socjalizm, marksizm i komunizm. Frakcja ta liczy obecnie 52 europosłów, a  partiami członkowskimi są m.in.: Komunistyczna Partia Czech i Moraw oraz Portugalska Partia Komunistyczna.

Zgodnie z artykułem 256 Kodeku Karnego: § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

Pojawia się w tym momencie uzasadniona wątpliwość, jak to, u licha, możliwe, że z jednej strony propagowanie komunizmu jest w Polsce przestępstwem kryminalnym, a z drugiej strony polscy europosłowie zasiadają ramię w ramię , w jednym parlamencie, z ludzi popierającym tą ideologię.  PIS walczy z rzekomym komunizm w Polsce , a godzi się na to , żeby o losach Polski decydowali komuniści zasiadający w Europarlamencie, szczyt absurdu i hipokryzji. Te dwie sprzeczne kwestie nie dadzą się ze sobą w żaden sposób pogodzić, więc albo depenalizacja komunizmu w Polsce, albo żądamy by Unia Europejska zdelegalizowała komunizm w całej wspólnocie, inne drogi nie ma, można co najwyżej dalej trwać w obłudzie i stosować podwójne standardy ( na które tak bardzo się przecież PIS obruszał przy wprowadzaniu przeciwko naszemu krajowi art. 7 Traktatu o UE.)

Oczywistym jest, że każdy polityk propaguje program (ideologię ) partii do której należy, czy w związku z tym europosłowie partii komunistycznych mają zakaz wjazdu na teren Polski? Czy są w naszym kraju persona non grata? W końcu, czy cytując wypowiedzi komunistycznych  europosłów można narazić się na zarzut propagowania, uznanej w Polsce za zbrodniczą, ideologii komunizmu? Albo czy Prokuratura Krajowa, w związku z tym, że w Europarlamencie zasiadają komuniści, bada, czy oficjalne dokumenty Unii Europejskiej nie propagują komunizmu, jeśli ta ideologia jest u nas zakazana to dokumenty unijne ją propagujące, także powinny być w Polsce zakazane.

Komisja Europejska chce przekazać kolejne 3 miliardy euro na pomoc uchodźcom w Turcji.

„Pomoc uchodźcom w Turcji” to ładny eufemizm na zapłatę haraczu prezydentowi Turcji Erdoganowi, aby ten zatrzymał u siebie 3 miliony „uchodźców” chcących dostać się do Europy. Działania KE są zupełnie niezrozumiałe, woli płacić miliardy haraczu dla Erdogana, zamiast tymi pieniędzmi wspomóc Grecję (członka unii) , by ta mogła wzmocnić ochronę swoich granic. Recep Erdogan nie kryje swojego wrogiego nastawienie do Unii Europejskiej, dodatkowo pod jego rządami Turcja stała się państwem totalitarnym, gdzie łamane są podstawowe prawa człowieka, nie przeszkadza to „demokratom” z Brukseli pompować w jego reżim miliardów euro i wzmacniać władzę „sułtana”.

Unia europejska, do spółki z głównym wierzycielem- Niemcami, nie chciały umorzyć Grecji 8 mld euro długo, czym doprowadzono do wielkiego kryzysu ekonomicznego w tym kraju. Grecja została bardzo osłabiona i nie była w stanie bronić swoich granic, wywołanie kryzysu ekonomicznego w Grecji umożliwiło napływ tą drogą milionów tzw. „uchodźców”.  Gdyby miliardy, które idą na przekupienie Erdogana, przekazać Grecji to mogłaby ona skutecznie bronić swoje terytorium i uporać się z kryzysem ekonomicznym,  ale jak widać unijni komisarze wolą być na łasce dyktatora. Wzmocnienie unijnych granic oznaczałoby koniec napływu imigrantów,  a to zahamowałoby napływ ” ożywczego ubogacenia kulturowego” , którym komisarze mydlą oczy Europejczykom. Retoryka komisarzy unijnych jest zupełnie absurdalna, z jednej strony twierdzą , że masowa imigracja jest korzystna dla europejskich gospodarek i starzejących się społeczeństw, z drugiej strony płacą miliardy euro , żeby ją powstrzymać, można odnieść wrażenie , że władze europejskie mogą mówić największe bzdury , a i tak nikt ich za to nie rozliczy. Nie ma się co dziwić , władze te są w większości niewybieralne i nie ma żadnej procedury kontroli obywateli nad tymi władzami.

Media główny nurtu przekonują, że unia europejska jest na łasce Turcji i nie ma innego wyjścia niż płacić, jest to oczywiście nieprawda. Licząca 80 milionów mieszkańców Turcja jest gospodarczym kopciuchem , całkowicie gospodarczo od unii zależnym. 60% tureckiego eksportu idzie do krajów unii, w przypadku nałożenia przez unię sankcji na Turcje  zbankrutuje ona w 2 miesiące, ale zanim by to nastąpiło,  to najpierw Turcy zmietli by z powierzchni ziemi reżim Erdogana. Unia ma wszystkie asy w rękawie tylko unijni włodarze nie chcą ich użyć.

  1. Eltor Eltor

    Nie ma takiej ilości waluty, która by uszczelniła greckie granice, bo waluta nie zamienia się magicznie w czołgi i gniazda KM-ów. Grecja ma armię dużą i wyposażoną, więc nie tu jest problem.
    Problem siedzi w głowie.
    Od niepamiętnych czasów rolą armii jest ochrona terytorium przed obcymi, przy użyciu ognia i żelaza, w jakie swoich wojów wyposaża lud. Ale wojska w Europie już dawno zapomniały do czego są i żadna ilość świeżo wydrukowanej waluty im tego nie przypomni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *